Bucak’ta bulunan mesire yerleri, görülmeye değer mekânlar:

Bucak’ta bulunan mesire yerleri, görülmeye değer mekânlar:

1-Karacaören Barajı ve Kargı Barajı çevresi: İlçe merkezine 40 km. uzaklıktadır. Baraj göllerinin çevresi mesire için çok uygundur.
2-Ergenligür: Bucak-Karacaören yolu üzerindedir.
3- Kovalı Pınarı: Bucak –Çamlık yolu üzerindedir.
4-Kremna: Çamlık Köyü’ndedir.
5-Sazak: Bucak-Taşyayla Köyü yolu üzerindedir.
6-Katran Dağı: İlçe merkezi yakınlarındadır. Piknik için uygundur.
7-Kumar Yaylası: İlçe merkezi yakınlarındadır. Piknik için uygundur.
8-İncirhanı: Tarihi İncirhanı çevresi piknik için uygundur.
9-Üçgöze: İncirdere Köyü’ndedir. Piknik için uygundur.
10-Başgöze: Kuşbaba Köyü’ndedir. Önemli bir mesire yeridir.
11-Çamlaraltı: Antalya-Burdur karayolu üzerindedir. Önemli bir dinlenme yeridir.
12-Seferyitiği Mağarası: İncirhanı’nın 100m kuzeyindedir. Küçük bir girişi vardır. Mağaranın içinin Burdur Müzesi yetkililerince resmi çekilmiştir. Islah edilip turizme kazandırılması gerekmektedir. Mağara sarkıt ve dikitleriyle İnsuyu Mağarasına benzemektedir.
13-Öğretmen Hüseyin Özcan’ın özel müzesi: Bucaklı öğretmen Hüseyin Özcan, yöremizde kullanılan ama bugün teknik araçların gelmesiyle kullanılmayan eserleri, eski giysileri, işlemeleri vb. eşya ve araçları kültür varlıklarımız olarak derlemiştir. Derlemeleri evinin bir katında sergilemekte ve isteyen ziyaretçilere izletmektedir. Yöremizin kültür dokusunu çok güzel bir şekilde tanıtan, korunmasını sağlayan bu özel müzenin ilçemiz açısından değeri büyüktür. Öğretmen Hüseyin Özcan’ın özel müzesi görülmeye değer bir mekândır.
14-Pınarbaşı: Kestel Köyü’ndedir. Pınarbaşı’nda su kaynakları, alabalık havuzları bulunmaktadır. Suyuyla, havasıyla, kır lokantasıyla ve piknik alanıyla çok güzel bir mesire yeridir. İlçe içinden ve dışından Pınarbaşı’na pek çok kişi dinlenmek amacıyla gelir.