Apart – 1

Doruk Öğrenci Apartları, Bucak İlçesi’nin merkezinde bulunup, ulaşım bakımından kurum ve kuruluşlar ile tüm Meslek Yüksek Okullarına yakındır.

Apart – 2

Doruk Öğrenci Apartları, Bucak İlçesi’nde erkek öğrencilerimize en iyi konforu sağlamak için üstün gayret sergilemektedir.

Apart – 3

Doruk Öğrenci Apartları, Bucak İlçesi’nde erkek öğrencilerimize konaklama ihtiyacını karşılamak üzere hizmet vermektedir.

SİA (TAŞTANDAM)

Burdur il merkezine 100 km. uzaklıktadır. Burdur-Antalya karayolu üzerinde bulunan, Antalya-Bademağacı nahiyesine, 19 km. uzaklıktadır. Arkeolojik açıdan: Pisidia’nın en iyi korunmuş şehirlerinin başındadır. Koruma duvarları, kamu yapılarının mimarisi, özel evler ve mezarlıklar, burada tarımla uğraşan, orta büyüklükte, başarılı bir yerleşim tablosu ortaya koyuyor. Kızılkaya bucağına bağlı, Karaot köyündedir. Kalıntılar bulunması nedeniyle, köyün adı: “Taştandam”. Antik[…]

Bucak Kodrula

Kestel köyü yakınlarındadır. Zaten, bugünkü Kestel köyünün ismi, antik “Kodrula” dan gelmektedir. Burası: Helenistik dönemden Bizans dönemine kadar, kesintisiz yerleşim yeri olmuştur. Antik kentin yapıları; zirveden, yamaçlara kadar inmektedir. Etekte: işlevi anlaşılamayan, büyük bir yapı var. Bunun doğusunda, Dor düzeninde yapılmış, bir tapınak bulunuyor.

Bucak Kremna

İlçe merkezinin 25 km. doğusunda, Çamlık köyündedir. Aksu vadisine hakim, çevresi uçurumla çevrili bir dil biçiminde tepe üzerinde kurulmuştur. Bu ilginç konumu nedeniyle, kente “Uçurum” anlamına gelen, Kremna ismi verilmiştir. Antik Pisidia bölgesinin önemli kentlerinden biridir. En parlak dönemini: MS.2.yüzyılda yaşamıştır. Roma dönemine ait antik kalıntılar halen ayaktadır. Akropol (yukarı şehir) kısmında; forum (meydan), bazilika[…]

Bucak İlçesine Ulaşım

İlçe merkezi: Burdur-Antalya karayolu üzerinde bulunmakta olup, İl merkezine uzaklığı: 44 km.dir. Antalya şehrine olan uzaklığı ise: 80 km.dir. Bucak ilçesinin Isparta il merkezine uzaklığı ise: 70 km.dir.

Karacaören Barajı

Karacaören-1 Barajı, Isparta ve Burdur’da Aksu Çayı üzerinde, sulama, taşkın kontrolü ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1977-1990 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 4.000.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 93,00 m, normal su kotunda göl hacmi 1.234,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 45,50 km2’dir.

Bucak’ta bulunan mesire yerleri, görülmeye değer mekânlar:

Bucak’ta bulunan mesire yerleri, görülmeye değer mekânlar: 1-Karacaören Barajı ve Kargı Barajı çevresi: İlçe merkezine 40 km. uzaklıktadır. Baraj göllerinin çevresi mesire için çok uygundur. 2-Ergenligür: Bucak-Karacaören yolu üzerindedir. 3- Kovalı Pınarı: Bucak –Çamlık yolu üzerindedir. 4-Kremna: Çamlık Köyü’ndedir. 5-Sazak: Bucak-Taşyayla Köyü yolu üzerindedir. 6-Katran Dağı: İlçe merkezi yakınlarındadır. Piknik için uygundur. 7-Kumar Yaylası: İlçe[…]